Počasie je v zime suché a chladné. Máte problémy so suchými perami alebo vám dokonca krváca z nosa? Všetko to môže byť spôsobené kvôli suchu. Niet sa preto čomu čudovať, že ľudia používajú zvlhčovače. Používate ich aj vy? Mali by ste vedieť, ako tento prístroj čistiť. Ak ho totižto dlho používate bez čistenia, z pomocníka sa môže stať skryté nebezpečenstvo pre vaše zdravie.
Zvlhčovač, ktorý nie je čistený, je nepriateľom dýchacích ciest a zdravej pokožky. Okrem toho sú tu aj ďalšie zdravotné riziká, ktoré sa s tým spájajú. Ako tento prístroj vyčistiť správne?
V súčasnosti existujú na trhu hlavne tri druhy zvlhčovačov: ultrazvukový zvlhčovač, klasický zvlhčovač a termický odparovací zvlhčovač. Rôzne typy zvlhčovačov majú rôzne spôsoby čistenia.
Ultrazvukové zvlhčovače a elektrické zvlhčovače však majú podobné spôsoby čistenia. Ide o priame sprejové zvlhčovače, ktoré sú najbežnejšími na trhu, pretože sa ľahko používajú a majú rýchly zvlhčovací účinok.
Tretí typ je klasický zvlhčovač. Nazýva sa aj "čistý" zvlhčovač a v súčanosti je to nový typ zvlhčovača, ktorý dokáže pomocou technológie molekulárneho skríningového odparovania odstrániť ióny vápnika a horčíka z vody. Pri čistení venujte pozornosť čisteniu filtra.
Čistenie zvlhčovača je veľmi dôležité, a preto by ste na to nemali zabúdať. Opakujte čistenie na pravidelnej báze.
Čistenie zvlhčovača je veľmi dôležité, a preto by ste na to nemali zabúdať. Opakujte čistenie na pravidelnej báze.
Do nádrže na vodu vložte malé množstvo ryže, pridajte vodu a malé množstvo octu, aby sa ryža mohla v nádobe na vodu dôkladne prevariť. Zaskrutkujte kryt prívodu vody a pretrepte. V procese trepania ryža vytvára silné trenie s vnútornou stenou, ktorá môže odstrániť nečistoty z nádrže na vodu. Vylejte znečistenú vodu a pretrepte ju čistou vodou. Opakujte to niekoľkokrát.
Namočte filter na jednu hodinu do octu alebo kyseliny citrónovej a potom trikrát alebo štyrikrát umyte čistou vodou.